Krimi i dyfishtë në Fier, ky është 31-vjeçari që vrau të dashurën dhe veten

I riu që shihni në foto është 31-vjeçari Drini Dervini, i cili në rrethana ende të paqarta vrau të dashurën e tij me të cilin kishte një lidhje jashtëmartesore dhe më pas veten.

Dervini, i martuar dhe me dy fëmijë, jetonte në Fier ku kishte edhe një biznes. Ndërkohë, edhe Ermira Arapi kishte në Fier një dyqan perdesh, ndërsa burri jetonte bashkë me vajzën e tyre 5 vjeçe në Greqi. Ndërsa e reja jetonte bashkë me prindërit në Fermë Çlirim të Fierit.

LEXO EDHE:  Ndërtimi i rugëve të shkatërruara, BB jep 50 milionë dollarë për tre akse
Kliko per me shume info

Drini Derveni ishte i martuar me vajzën e Angjelina Kola, ish-deputete e LSI. Viktimat kishin vite së bashku, ndërsa Drini nuk duronte faktin që Ermira donte të ndahej, madje raportohet se një herë ai e kishte kapur për flokësh dhe e kishte futur me dhunë brenda në makinë.

Sipas hetuesve të çështjes, ky mendohet se është shkaku që çoi në vrasjen e 29-vjeçares dhe më pas vetëvrasjes së Dervenit.

LEXO EDHE:  Tremujori i parë i 2018/ Rriten vrasjet, vjedhjet e aksidentet, bien krimet e drogës

Megjithatë ekspertët të kriminalistikës thonë se një përfundim i tillë është i parakohshëm dhe se gjasat për një krim të dyfishtë janë shumë të mëdha, po të marrim parasysh edhe faktin që dy viktimat prej disa kohësh kishin një lidhje jashtëmartesore.news24

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here