Konflikti me Llallën/ Donald Lu takim me kryeministrin Rama

Ambasadori amerikan i është drejtuar Kryeministrisë për të dytën ditë radhazi. Mësohet se këtë herë Lu, ka një takim me kryeministrin Edi Rama i cili sapo është kthyer nga një vizitë në Kosovë. 
Në qendër të diskutimeve mendohet të jetë konflikti i hapur mes Ambasadorit amerikan dhe Prokurorisë së Përgjithshme.
Ndërkohë mbrëmë, Lu pati një takim dhe me kreun e Shtetit Bujar Nishani.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Miratohet kompensimi i pronave, ja kush përfiton

Ditën e sotme është publikuar lista e plotë me përfituesit e kompensimit ...