Konflikti i ashpër me Llallën/ Përfundon takimi i Lu-së me kryeministrin Rama

Konflikti i Prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Lalla me Ambasadorin amerikan, Donald Lu ende është në ‘’zjarr’’. Pas kësaj, Lu ka zhvilluar disa takime me disa nga zyrtarët shqiptarë. Para 60 minutash, Lu iu drejtua Kryeministrisë, ku ka kryer një takim për 30 minuta kokë më kokë me Ramën. Në qendër të diskutimeve mendohet të jetë konflikti i hapur mes Ambasadorit amerikan dhe Prokurorisë së Përgjithshme.
Ndërkohë mbrëmë, Lu pati një takim dhe me kreun e Shtetit Bujar Nishani.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Admir Çerpja mori pjesë në të dyja grabitjet në Rinas, shumat marramendëse që përfitoi

Admir Çerpja ka dhënë detaje të reja për grabitjen me armë të ...