Konflikti i ashpër me Llallën/ Përfundon takimi i Lu-së me kryeministrin Rama

Konflikti i Prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Lalla me Ambasadorin amerikan, Donald Lu ende është në ‘’zjarr’’. Pas kësaj, Lu ka zhvilluar disa takime me disa nga zyrtarët shqiptarë. Para 60 minutash, Lu iu drejtua Kryeministrisë, ku ka kryer një takim për 30 minuta kokë më kokë me Ramën. Në qendër të diskutimeve mendohet të jetë konflikti i hapur mes Ambasadorit amerikan dhe Prokurorisë së Përgjithshme.
Ndërkohë mbrëmë, Lu pati një takim dhe me kreun e Shtetit Bujar Nishani.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here