Koalicioni PS-LSI, Rama shkon me urgjencë në zyrën e Metës

Kryministri Rama pak minuta më parë, rreth orës 11:00 ka shkuar sërish në zyrën e Ilir Metës, ndërsa nuk dihet se për çfarë po bisedojnë, është nërrezik koalicioni PS- LSI?
Dje dy aleatët në qeveri, kryeministri Edi Rama dhe kryeparlamentari Ilir Meta i lëshuan shigjeta paralajmëruese njëri-tjetrit për vijimësinë e koalicionit, kur Meta tha se dilte nga qeveria nëse Rama siguronte 71 mandate dhe ky i fundit tha se i kishte, gjithçka ka mbetur e paqartë. A do vijojnë të jenë bashkë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Meta: Opozita të kthehet në Kuvend, ja cfarë diskutuam në darkë me Ramën

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta zbardh detaje te darkës me kryeministrin Edi ...