Interpoli: Trafikoi 83 kg kokainë, dhjetëra ton kanabis, Apeli lë në burg Klement Balilin

Gjykata e Apelit në Greqi lë në fuqi masën e sigurisë arrest me burg ndaj Klemend Balilit, shqiptarit i cili rezulton personi më i kërkuar nga policia.

Interpol Athina dhe Interpol Tirana më 30 Janar 2017 kane pasur nje shkembim dokumentesh zyrtare. Me konkretisht Zyra e Interpol Athinës njofton kolegët në Tiranë se urdhër arresti ndërkombëtar FE 7698 datë 17/05/2016.

Kliko per me shume info

Më tej sqaron Interpol Greqia është e nevojshme të vazhdojnë kërkimet ndaj tij, na njoftoni se keni lokalizuar këtë person është identifikuar gjeneraliteti i tij dhe nëse përdor apo jo të njëjtën pasaportë me nr BF 2613552 apo ka një mjet tjetër identifikimi.

Në më pak se dy vite ky grup është përgjegjës për transportin dhe trafikun e 3.8 ton cannabis dhe 83 Kg Kokainë.

Sasitë e drogës të trafikuara

Në periudhen 2014-2016, kur u be edhe zbulimi i bandes dhe shpallja ne kerkim e Klement Balilit:

441 kg në Greqi

678 kg në Serbi

23 kg kokainë në Angli

531 kg kanabis në Bullgari

Kokainë në Holandë

60 kg kokainë në Belgjikë
1 mijë kg kanabis

451 kg kanabis në Patra Greqi

678 kg kanabis në 2016 me arrestimin e anëtarëve të grupit./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.