Kjo është bima që do ju ndihmon të lini përgjithmonë duhanin

Konsumuesit e duhanit, e kanë shumë të vështirë të heqin dorë nga ky ves. Nikotina është ajo që në fakt krijon varësinë ndaj pirjes së duhanit dhe shkakton probleme në organizmin tuaj. Sa më shumë pini duhan, aq më shumë trupi juaj ka nevojë për nikotinë.

Kur ju vendosni të lini duhanin, sigurisht kjo është shumë e vështirë, por ka një mënyrë për t’ju ndihmuar në këtë rrugë.

Këshilla është që të përdorni bimën Stevia (bimë shkurreje në gjethin e së cilës gjenden shumë glikozide të ëmbla) për të hequr dorë nga duhani. Përdorimi i sheqerit diabetik bllokon sinjalet që dërgon truri juaj nga mungesa e cigareve dhe ju nuk do të ndjeni shumë moskonsumimin.

Ate mund ta gjeni në dy forma, të lëngshme ose në pluhur. Stevia është gjithashtu e rekomandueshme për ata që janë duke u përpjekur për të humbur peshë dhe për rregullimin e presionit të gjakut.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vëmendje/ Njihuni me 5 shenjat e hershme paralajmëruese të sulmeve në tru

Goditjet në tru ndodhin kur një zonë e trurit privohet nga rrjedhja ...