Kapet në Lushnje shqiptari i kërkuar për rrëmbim personi

Një person i shpallur në kërkim nga shteti italian për akuzën e rrëmbim personit dhe vjedhje me armë është arrestuar në dje në Lushnje.

Aldo Gorreja, 30 vjeç banues në Divjakë u ndalua pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lushnje, me Vendim e datës 03.02.2017, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”.

Gjykata e Frosinone Itali, më datë 13.01.2012, e ka dënuar këtë shtetas për veprat penale “Vjedhje me armë”, “Armbajtje pa leje” dhe “Rrëmbim personi”, parashikuar nga Nenet 140, 109 dhe 278 të Kodit Penal.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitja e 3.2 milionë USD në rrugën e Rinasit, Apeli lë në burg tre policët privatë

Gykata e Apelit ka lënë në burg tre efektivët e policisë private ...