Kapet në flagrancë në portin e Igumenicës me 383 kg drogë, arrestohet 41-vjeçari

Një 41-vjeçar ka rënë në prangat e policisë greke pasi u kap me 383 kg marijuanë në portin e Igumenicës. Mësohet se droga ishte e ndarë në 70 thasë brenda një kamioni që do të udhëtonte drejt Italisë.
Pas peshimit rezultoi një sasi prej 382 kg e 930 gram. Policia greke ka arrestuar menjëherë drejtuesin e kamionit, një 41-vjeçar, shtetas grek. Ndërkaq po hetohet për zbulimin e personave të tjerë të implikuar.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kundër zyrtarizimit të gjuhës shqipe, protesta masive në Maqedoni

Në Shkup vazhdojnë protesta masive kundër marrëveshjes së arritur mes BDI¬së dhe ...