Kapet me kanabis në xhepa, pranga lushnjarit në Kakavijë

Policia kufitare e Kakavijës ka kapur në flagrancë pas një kontrolli, një 30 vjeçar me kanabis në xhepa, duke e vënë në pranga.
Policia bën me dije se është arrestuar shtetasi Emiliano Çuko, 30 vjeç, banues në Lushnje.

Njoftimi i policisë:
“Nga specialistët e seksionit Kundër Narkotikëve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Emiliano Çuko, 30 vjeç, banues në Lushnje. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në datë 14.02.2017, në Pikën e Kalimit Kufitar Kakavije nga kontrolli personal i ushtruar i këtij shtetasi nga punonjësit e policisë kufitare, në xhepin e pantallonave iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 2 qese me lëndë të dyshuar narotike si ajo e llojit Canabis Sattiva me peshe totale 50 gram”, informon policia.
Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokaster për hetim të mëtejshëm në ngarkim të shtetasit të mësipërm, për veprën penale “Prodhim dhe shitje e narkotikëve” parashikuar nga neni 283 i Kodit Penal.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rrëfimi/ Trafiku i armëve Serbi-Shqipëri-Greqi, ja çfarë tha gjermanja nga burgu

Një rrëfim është bërë nga gjermanja për trafikimin e armëvë të linjës ...