Kultivonte kanabis në një kasolle, bie në pranga 49-vjeçari në Pukë

Një 49-vjeçar në Pukë është arrestuar pasi ka improvizuar një kasolle për kultivimin e kanabisit.

Ndue Lalaj u kap me 41 kilogramë kanabis në një ambient në afërsi të banesës së tij në fshatin Dom Pukë.

Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë së rrethit Gjyqësor Pukë për veprën penale “Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike” parashikuar nga neni 283/1 i Kodit Penal.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Erion Veliaj ka një kërkesë për qytetarët e Tiranës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ditën e nesërme (E diel) ...