Derbi i Italisë, Juventus mund Interin

Juventus ka mposhtur Interin me rezultat minimal. Ka mjaftuar ai gol i Kuadrado në pjesën e parë, që bardhë e zinjtë të marrin fitoren. Inter e përfundoi sfidën me 10 lojtarë, pasi Perisiç u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 93 të takimit.

Pas kësaj fitoreje, Juventus ngjitet në vendin e parë me 54 pikë të grumbulluara, duke u shkëputur nga rivalët.

Në vendin e dytë ndodhet Napoli me 48 pikë dhe Roma me 47.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Fishekzjarrët në ndeshjen Itali –Shqipëri, policia italiane nis arrestimet

Pas trazirave, vijne arrestimet. Një tifoz shqiptar është arrestuar nga DIGOS, polica ...