Ja si u ekzekutua me dron nga ajri “truri” i sulmeve terroriste në Francë

Ushtria amerikane njofton se ka arritur të eliminojnë Rashid Kasim, xhihadistin e ISIS, i konsideruar si armiku numër 1 i Francës.

Ai ishte bërë i njohur pas një sërë videosh propagandistike të Shtetit Islamik, ku kërcënonte francezët. Terroristi mësohet se është vrarë nga një dron amerikan në Mosul.

Dyshohet se Kasim është ideatori i një sërë atentatesh terroriste në Francë, ku veçohen ai ndaj një prifti në një kishë dhe masakra e Nisës më 14 korrik të vitit të kaluar ku mbetën të vrarë 86 persona.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Sulmi në Londër, Trump: Gati të ndihmojmë me gjithcka Britaninë

Shtëpia e Bardhë thotë se presidenti Donald Trump i ka ofruar bashkëpunim ...