Itali, nëna shqiptare qëllon me thikë djalin 7 vjeçar më pas vetëvritet

Një nënë shqiptare qëlloi me thikë djalin e saj 7 vjeçar. Më pas ajo ka kryer vetëvrasje duke u hedhur me shpejtësi nga ballkoni.

Ngjarja ka ndodhur në Torino të Italisë rreth orës 10 të ditës së sotme (12 shkurt). Viktima është 35-vjeçarja, Elida Zero.

Fëmija mbërriti në spitalin e fëmijëve “Regina Margherita” me plagë të shumta në gjoks dhe në bark si dhe me lëndime në dorë, shenjë kjo se është përpjekur të mbrojë veten.

Sipas ANSA, fëmija ndodhet në sallën e operacioni dhe nuk jeta e tij nuk është e rrezikuar pavarësisht plagëve të rënda. Në kohën e tragjedisë, në familje nuk ka qenë djali tjetër i saj si dhe ish-burri.

Fqinjët e viktimës, gruaja shqiptare ishte në prag të divorcit me bashkëshortin italian. Thuhet se 35-vjeçarja vuante nga depresioni kohët e fundit dhe ishte ndjekur nga qendra sociale të posaçme. Ajo ishte divorcuar nga bashkëshorti.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. me pak fjale nje SHTRIGE siq mund ta quajm ne gjuhen popullore

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Sherr për një vajzë, shqiptarët i presin fytin rivalit

Dy shqiptarë kanë përfunduar në pranga pasi akuzohen se mbrëmjen e së ...