Itali, arrestohen 3 biznesmenë shqiptarë, u sekuestrohet 13 mln euro

Tre sipërmarrës shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane. Ata janë vëllezërit Gëzim, Isuf e Sajmir Sallaku ku policia e qytetit të Breshias u ka sekuestruar pasurinë e tyre me një vlerë prej 13 milionë euro.

Akuza ndaj vëllezërve Sallaku është evazioni fiskal duke iu sekuestruar 70 objekte, 50 makina dhe një barkë.

Vëllezërit Sallaku janë vënë në hetim kohë më parë nga Financa italiane në kuadër të operacionit “Laguna” i cili i akuzonte për krim ekonomik e financiar.

Nga operacioni i koduar “Laguna 2” është arrestuar dhe të ekonomistit i tyre, italianit Giovanni Lazzari, si dhe janë vënë nën hetim 28 persona të tjerë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Emrat e tre shqiptarëve që grabisnin vilat e pasanikëve italianë

Policia italiane ne Genoa ka bërë arrestimin e 3 shqiptarëve të akuzuar ...