iPhone 8, telefoni më i shtrenjtë në histori

3
Kliko per me shume info

iPhone i ardhshëm do të jetë më i shtrenjti që kemi parë ndonjëherë deri më sot. Prej kohësh ne i kemi mbajtur sytë në modelin që shënjon përvjetorin e dhjetë të Mollës së kafshuar, një moment i rëndësishëm dhe kjo është një arsye që ligjsëron pritjen e etshme. Por kjo pritje pohuan analistët për portalin techSot.al, do të kushtojë.

Sipas një burimi të cituar nga Fast Company, cmimi i telefonit tjetër të Apple do të fluturojë mbi një mijë euro. Një fakt që, të jemi të sinqertë, nuk është befasi. Tashmë modeli aktual iPhone 7 Plus, modeli me ekran më të madh dhe dy kamera, fillon cmimi nga 939 euro dhe arrin 1.159, dhe është evidenti që modeli pasardhës do ta tejkalojë këtë shumë.

Në mesin e indicieve kryesore për rritjen e çmimit është sigurisht cështja e ekranit që do të jetë një OLED, teknologjia që na mundëson një definicion më të qartë, kontrast të lartë dhe thellësinë e të zezës ndryshe nga LCD.

TechSot ka mësuar se modeli i ri i iPhone do të jetë edhe një kursimtar i konsiderueshëm i energjisë elektrike. Ndërkohë OLED mundëson dhe larjen e pajisjes, një fiksim për Apple që nga iPhone të parë, por problemi është se ajo kushton dy herë më LCD dhe ja se si çmimi fluturon përtej imagjinatës.

OLED nuk është i vetmi tipar interesant i këtij modeli iPhone 8 apo iPhone X, sic shumë kujdesen ta quajnë atë, duke iu referuar përvjetorin e dhjetë të Apple. Mes thashethemeve të fundit të zbuluara është prania e fokus stacking, një teknikë të importuar e fotografisë që merr fotot e të njëjtit subjekt por nga plane të ndryshme fokale.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here