iPhone 7 Plus më i shitur se iPhone 6

Apple ka njoftuar se shitjet e telefonit të ri iPhone 7 Plus janë më të larta sesa iPhone 6 Plus dhe iPhone 6S Plus.

iPhone 7 Plus u lansua në shtatorin e vitit të kaluar dhe shefi i Apple, Tim Cook, së fundmi ka njoftuar se pajisja e re është më e popullarizuara në serinë e iPhone Plus.

Telefoni i ri ka dy kamera me lens 56 milimetra.

Kamera është arsyeja kryesore që telefoni iPhone 7 Plus është më i shitur sesa gjeneratat e mëparshme të iPhone Plus.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Njihuni me pajisjet që duhet t’i keni patjetër këtë vit (Foto)

Teknologjia vazhdon të ece me hapa galopantë dhe për 2017 premton supriza ...