Gënjeu se është invalide, gruaja fitoi 500 mijë USD, por e pësoi keq (Video)

Gënjeshtra i ka këmbët e shkurtra, kështu e pësoi dhe gruaja e cila gënjeu për të fituar para. Maribel Milligan, 53 vjeç, nga Durham i Anglisë, u burgos me tre vite pasi fitoi plot 539 mijë dollarë asistencë në një periudhë 11 vjeçare. Milligan, e cila përfitonte nga 7 burime asistence të ndryshme, u kap në një video teksa çohej në këmbë duke kërcyer dhe duke i lëvizur të dyja krahët në mënyrë perfekte. Ajo kishte deklaruar tek Departamenti i Punës dhe Pensioneve se ishte e paralizuar nga ana e majtë e trupit të saj.

LEXO EDHE:  “Dua të të bëj të lumtur” i jep lajmin fantastik çiftit, pas 6 vitesh përpjekjeje do të bëhen prindër

Grua përfitoi 500 mijë dollarë duke u hequr si invalide në karrige me rrota, por për fat të keq u kap duke kërcyer këngën “Bad” të Michael Jackson pavarësisht se thoshte se nuk mund të lëvizte krahët.

Kliko per me shume info

Gjatë dhënies së dënimit të saj, gjyqtari i tha: “Të pamë duke duartrokitur dhe kërcitur gishtat nën ritmet e muzikës, pavarësisht se hiqeshe sikur krahët e tu nuk funksiononin”. Përveç kësaj Milligan u pa edhe duke kërcyer në një dasmë sëbashku me partnerin e saj.

LEXO EDHE:  Keni plane për sot dhe nesër? Shikoni më parë si do të jetë moti
Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here