Pamje të rënda/ Insekt të gjallë në kafkën e gruas, mjekët tronditen (Video)

Një ngjarje shokuese është raportuar në Indi. Bëhet fjalë për një 42 vjeçare, e cila një ditë ndjeu dhimbje të forta koke dhe ‘djegie”. Kur shkoi për vizitë, ajo që mjekët zbuluan, ishte e pabesueshme. Mësohet se në kafkën e gruan ishte një insekt i gjallë.
Skaneri zbuloi se insekti ishte vendosur në bazën e kafkës midis syve të saj. Mjekët u detyruan të bënin një ndërhyrje të ndërlikuar përreth 45 minuta.
Nëse gruaja do të injoronte insektin, specia e vogël do të kishte ngordhur duke shkaktuar infeksion në trurin e saj.
“U zgjova menjëherë pasi ndjeva se diçka që zvarritej në flegrat e hundës. Nuk munda të bëja për ta ndalur, por isha e sigurt se ishte një insekt. Sa herë që ajo lëvizte, me jepte djegie në sy”, tha gruaja.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kalimtarët shpëtojnë policin nga dhuna e vëllezërve

Një efektiv policie në Michigan të SHBA-ve është sulmuar nga dy vëllezër ...