Infermieri ripërdor shiringat, infekton 5 persona me HIV

5 persona janë infektuar me HIV në një spital në Kinë, pasi infermieri ka ripërdorur shiringat.

Zyrtarët thanë se një teknik laboratori ripërdori një shiringë, nga e cila i mori gjak një individi me HIV.

Kliko per me shume info

Ngjarja ka ndodhur në një spital në provincën Zhejiang dhe autoritetet e  përshkruan këtë si një “shkelje të rëndë të profesionit”.

Të prekurit do të marrin trajtim dhe kompensim, thuhet në deklaratën e shkurtër të zyrtarëve të shëndetësisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here