Shtyhet vendimi për Ramush Haradinajn, ja çfarë ndodhi sot në Francë

Shtyhet vendimi për Ramush Haradinaj. Seanca e radhës do të mbahet me 2 mars.

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ishte sot në Colmar të Francës për të mësuar nëse do të lirohet nga fletë arresti i Beogradit apo do të ekstradohet në Serbi.

Por kjo gjykatë ka shtyrë vendimin dhe ka përcaktuar një seancë më 2 mars, ku pritet të jepet vendimi përfundimtar.

Më heret Haradinaj ishte shprehur se pas kësaj seance do të kthehet në Kosovë.

Në procesin kundër Haradinaj në Colmar kishte pjesëmarrje të madhe të shqiptarëve që mbështesin Ramushin.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. LUFTA PO AFRON

    PSE U SHTY KAQ GJATE DATA E GJYQIT KUR SOT MUND TE ISH DHENE VENDIMI !!!!!
    KOSOVARE FRANCA PO BEN TRADHETINE E RRADHES SIC BERI OAS LUFTES KU RRETHOI VERIUN E KOSOVES
    NDOSHTA PARA SATES 2 MARS SERBIA DO FILLOJE KONFLIKTIN DHE RRAMUSHI SDUHET TE JETE NE KOSOVE PASI ESHTE FIGURE E UCK DHE SERBIA DO QE SHQIPTARET TE JENE TE PERCARE DHE FRANCA PO JA MUNDESON KETE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vizita e Vuçiç në Kosovë, ja kushti që i ka vendosur qeveria

Aleksandër Vuçiç sipas vendimit të qeverisë së Kosovës mund t’a vizitojë vendin, por ...