Greva në Zharrë, banorët bllokojnë aksin Fier-Berat

Në mbështetje të grevistëve të urisë në Zharrëz kanë dalë edhe qindra bashkëfshatarë të tyre, të cilët bllokuan aksin nacional Fier-Berat duke djegur goma dhe vatra të tjera zjarri.

Banorët i bëjnë apel institucioneve shtetërore të ndërhyjnë për zgjidhjen e kërkesave të grevistëve. Në të kundërt, ata shprehen se do të përshkallëzojnë protestat.

Forcat e rendit zbarkuan në vendngjarje dhe kanë shpërndarë protestuesit dhe bënë të mundur lirimin e rrugës nacionale.

Prania e zjarrfikësve bëri të mundur shuarjen e zjarreve.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vjehrra rrëfen ligësitë e nuses: “Ishte shumë e ndyrë nga goja, nuk isha dakord për lidhjen e tyre”.Turp si mirditore

“Ajo ishte e egër. Që në fillim nuk isha dakord për lidhjen ...