Grabitja në Rinas, arrestohet vëllai i Admir Murataj, ja çfarë iu gjet gjatë kontrollit

Aksioni “Patroti” për kapjen dhe arrestimin të pjestarëve të grupit që arritën të grabisin 2.3 milionë dollarë, rrugës për në Rinas më 9 shkurt ka vijuar dhe gjatë ditës së sotme.

Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se është vënë në pranga vëllai i Admir Murataj, i cili sipas policisë është organizatori kryesor i grupit që akuzohet për dy vjedhje në të njejtën zonë.

I arrestuari është shtetasi Cen Murataj dhe sipas policisë ka një biznes në Vorë, servis, ku i janë gjetur shuma të mëdha parash, të cilat, policia dyshon se janë të grabitjes së kryer më 9 shkurt.

Për këtë arsye policia ka hedhur dyshime të forta se ai mund të jetë një bashkëpunëtor me grabitësit dhe po mbahet në Drejtorinë e Policisë Tiranë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Emrat e tre shqiptarëve që grabisnin vilat e pasanikëve italianë

Policia italiane ne Genoa ka bërë arrestimin e 3 shqiptarëve të akuzuar ...