“Ai ishte një mik”, grabitja që përfundoi tragjikisht për familjen shqiptare në Athinë

“Ai ishte një mik. Nuk mund të shkojë një i huaj të grabisë dhe ta dinte për paratë”. Kjo eshtë deklarata e motrës së 53-vjeçarit shqiptar, shtëpia e të cilit u grabit dy ditë më parë në lagjen Peristeri, të Athinës në Greqi.

Grabitësit qëlluan me nga një plumb në kokë 53-vjeçarin, i cili është shpallur klinikisht i vdekur, dhe bashkëshorten e tij ndërroi jetë.

LEXO EDHE:  Ahmetaj paralajmëron bashkitë: Nuk keni fonde, po nuk shlyet borxhet

Në banesë nuk janë gjetur gjurmë hyrjeje me forcë. Vajza e viktimës, 17-vjeçarja, e cila është e vetmja dëshmitare okulare, ka deponuar në një gjendje shumë të rënduar psikologjike. Djali 28-vjeçar nuk mund të merret si dëshmitar pasi ka prapambetje mendore dhe gjithashtu është i paralizuar.

Kliko per me shume info

Policia greke, duke u bazuar te dëshmia e vajzës dyshon se kemi të bëjmë me grabitje, sepse vrasësit thërrisnin vazhdimisht në gjuhën shqipe: “Duam paratë”. Sipas deponimit të vajzës, në orët e para të mëngjesit, teksa ndodheshe në gjumë me të vëllain ka dëgjuar të shtëna.

LEXO EDHE:  Çfarë do të thotë xhaketa mavi e Merkel

Në përpjekje për të reaguar ka gjetur prindërit me dy plumba në kokë dhe agresorët të mbuluar me maska që flisnin shqip, teksa kërkonin në dhomë për para. Sapo i kanë pikasur vrasësit i kanë goditur me sende të forta duke i plagosur në kokë.klan

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here