Grabitet me armë karburanti në Cërrik, pronari i plagosur: Autorët me uniforma policie!

Një pikë karburanti në fshatin Mollas në Bashkinë e Cërrikut ka rënë pre e një grabitjeje të armatosur.

Grabitja ka ndodhur gjatë natës nga disa persona të armatosur dhe të maskuar, të cilët kanë goditur pronarin e karburantit dhe më pas kanë marrë me vete kasafortën me para.

Nga ngjarja ka mbetur i lënduar vetë pronari, i cili në dëshminë e para ka thënë se autorët u shfaqën me uniforma policie.

Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e saj, ndërkohë që ende nuk dihet shuma e parave të grabitura.

Në orët e mbrëmjes së të premtes, një tjetër grabitje ndodhi në Tiranë, ku persona të armatosur grabitën një supermarket në rrugën “5 Maji”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Emrat e tre shqiptarëve që grabisnin vilat e pasanikëve italianë

Policia italiane ne Genoa ka bërë arrestimin e 3 shqiptarëve të akuzuar ...