Grabitet me armë karburanti në Cërrik, pronari i plagosur: Autorët me uniforma policie!

2
Kliko per me shume info

Një pikë karburanti në fshatin Mollas në Bashkinë e Cërrikut ka rënë pre e një grabitjeje të armatosur.

Grabitja ka ndodhur gjatë natës nga disa persona të armatosur dhe të maskuar, të cilët kanë goditur pronarin e karburantit dhe më pas kanë marrë me vete kasafortën me para.

Nga ngjarja ka mbetur i lënduar vetë pronari, i cili në dëshminë e para ka thënë se autorët u shfaqën me uniforma policie.

Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e saj, ndërkohë që ende nuk dihet shuma e parave të grabitura.

Në orët e mbrëmjes së të premtes, një tjetër grabitje ndodhi në Tiranë, ku persona të armatosur grabitën një supermarket në rrugën “5 Maji”.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here