Grabiti me armë kazinonë tek Selvia, arrestohet përdoruesi i drogës në Tiranë

Grabiti kazinone me arme loder, arrestohet një shtetas i dyshuar ne Tirane.

Policia beri me dije se më datë 17.02.2017, Specialistët e Komisariatit të Policisë Nr.3, në bazë të operacionit “BIXHOZI”, kanë bërë të mundur arrestimin e shtetasit Jurgen Kovaçi, 26 vjeç, banues në Tiranë,( i dënuar më parë në fushën e narkotikëve )

Kliko per me shume info

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi më datë 12.02.2017 rreth orës 20:58 në vendin e quajtur “Selvia” në rrugën e “Dibrës” ky shtetas ka hyrë në kazino dhe duke kërcënuar punonjësit dhe ka arritur të marrë prej andej shumën ditore rreth 20.000 lek.

LEXO EDHE:  "Ndalesa Fundit", ishte shpallur në kërkim për trafik drogë, bie në pranga 30-vjeçari

Materialet i’u kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë për veprën penale të “Vjedhje me dhunë” parashikuar nga Neni 139 i Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here