Kapet gomonja 8 metra e gjatë me 1 ton drogë në Itali, u nis nga Shqipëria

Goditet një tjetër tentativë e trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike.

Një tjetër gomone bie në rrjetën e bashkëpunimit mes dy Policive, Shqiptare dhe asaj Italiane.

Pasditen e djeshme u ndalua dhe sekuestrua një gomone rreth 8 metra e gjatë.

Gomonia drejtohej nga dy shtetas Shqiptarë me inicialet A.Dh. vjec 51 dhe E. A. vjec 25, të cilët u ndaluan dhe u arrestuan nga Reparti Operativ Aerodetar i Guardia di Finanza i Barit me mbështetjen e avionit të agjencisë Frontex, me sinjalizimin e Policisë së Shtetit.

Policia e Shtetit në bashkëpunim me Guardia di Finanza kanë bërë të mundur heqjen nga qarkullimi të më shumë se 1 ton lëndë narkotike.

Vijon veprimtaria hetimore në dy vendet nga ana e dy forcave Policore per kapjen e autorëve të tjerë të përfshirë në trafikun e lëndëve narkotike.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Hetimet, si u zbulua nga iPhone i vjedhur gardisti grabitës i karburanteve

Personi ne foto është Geraldo Guci, ish-efektiv i gardës së Republikës i ...