Godasin vëllanë me sende të forta, dy të arrestuar në Divjakë

Policia e Divjakës ka arrestuar dy vëllezër, pasi kanë dhunuar me sende të forta vëllanë e tyre më të madh. Policia bën me dije se n pranga kanë rënë shtetasit Zabit Kobeci, 25-vjeç, dhe Arjan Kobecin, 32 vjeç, banues në fshatin Feras të Divjakës.

Sqarimi i policisë:“Arrestimi i tyre u bë pasi në fshatin Feras, në banesë, për motive të dobëta kanë goditur me sende të forta vëllanë e tyre shtetasin L.K, 36 vjeç, banues në fshatin Feras, Divjakë”.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnjë për veprën penale “Dhunë në familje”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

I gjenden 1.3 kg kanabis dhe 8550 fara në banesë, arrestohet 37- vjeçari nga Lushnja (Foto)

Policia e Lushnjes ka arrestuar një 37-vjeçar pasi në banesën e tij ...