Gjobëvënia në Lezhë, “na jep 25 mijë euro ose të vrasim djalin”

“Duam 25 mijë euro ose të vramë djalin”. Ky ka qene kercenimi i autoreve te gjobevenies ne Lezhe.

Policia ne Lezhë ka arritur të zbulojë dy gjobvënës, të cilët i kërkonin shtetasit V.P këtë shumë marramendëse.

Në pranga kanë përfunduar Dodë Gjoka, i dënuar më parë për tentativë vrasje dhe Mark Quku.

Ata i kishin dërguar një letër dhe disa mesazhe telefonike shtetasit V.P. Ky i fundit nuk ka rënë pre e kërcënimit ndërsa ka bërë denoncimin në polici.

Pas 5 orë kërkimesh dhe hetimesh policia ka arrestuar dy gjobëvënësit, në vendin e quajtur “Malecaj”, tek ura e fshatit.

Policia ka sekuestruar telefonin nga ishin nisur mesazhet, një palë dylbi të cilat i përdornin për të vrojtuar si dhe makinën që udhëtonin.

LEXONI EDHE:
Gjobëvënie 25 mijë euro në Lezhë, arrestohen dy autorët

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Erion Veliaj ka një kërkesë për qytetarët e Tiranës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ditën e nesërme (E diel) ...