Fotoja e shqiptarit të ekzekutuar në mes të rrugës në Itali

Mediat dhe policia italiane lajmeruan ditene sotme se trupi i një 32-vjeçari shqiptar është gjendur në një rrugë dytësore në fshatin Grumo Appula, në Bari.

Sipas mediave italiane, viktima është identifikuar me emrin Edvin Sadiku. Sic behet me dije nga policia, 32-vjeçari është qëlluar me 3 plumba, 1 prej të cilëve e ka prekur në kokë.

Hetuesit gjate kqyrjes ne vendin e ngjarjes, gjetën 6 gëzhoja në vendin e ngjarjes të kalibrit 9. Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e kësaj ngjarjeje.

Viktima, shtetasi Edvin Sadiku sipas hetuesve, nuk ishte emër i panjohur për drejtësinë italiane sepse kishte precedentë të mëparshëm penalë në fushën e drogës.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vdes në spitalin e burgut i dënuari me 22 vjet heqje lirie për vrasje

Një person i dënuar ka humbur sot jetën në spitalin e burgut ...