Pamjet/ Rrethohet pallati në Vorë, dyshohet se aty fshihen grabitësit e bankës

15
Kliko per me shume info

Policia e Shtetit ka nisur një aksion prej rreth 2 orësh për kapjen e autorëve të dyshuar të grabitjes në aksin Qafë- Kashar – Rinas.

Aksioni ku po marrin pjesë FNSH dhe RENEA është duke u zhvilluar nga toka dhe ajri në zonën e Vorës dhe në Prezë.

Kliko per me shume info

Burime jozyrtare bëjnë me dije pasi Policia ka informacione se dy nga grabitësit e parave të një banke të nivelit të dytë në Rinas, fshihen në një pallat në këtë zonë.

Gjatë kësaj grabitjeje në aksin Qafë Kashar – Rinas u morën 3.2 milion dollarë.Grabitja ndodhi të enjten e kaluar në rrugën drejt Rinasit. Policia do të sekuestrojë pamjet e kamerave të bizneseve që ndodhen në afërsi të pallatit ku dyshohet se grabitësit kanë qenë më parë.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here