Pamjet/ Rrethohet pallati në Vorë, dyshohet se aty fshihen grabitësit e bankës

Policia e Shtetit ka nisur një aksion prej rreth 2 orësh për kapjen e autorëve të dyshuar të grabitjes në aksin Qafë- Kashar – Rinas.

Aksioni ku po marrin pjesë FNSH dhe RENEA është duke u zhvilluar nga toka dhe ajri në zonën e Vorës dhe në Prezë.

Burime jozyrtare bëjnë me dije pasi Policia ka informacione se dy nga grabitësit e parave të një banke të nivelit të dytë në Rinas, fshihen në një pallat në këtë zonë.

Gjatë kësaj grabitjeje në aksin Qafë Kashar – Rinas u morën 3.2 milion dollarë.Grabitja ndodhi të enjten e kaluar në rrugën drejt Rinasit. Policia do të sekuestrojë pamjet e kamerave të bizneseve që ndodhen në afërsi të pallatit ku dyshohet se grabitësit kanë qenë më parë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kapen në flagrancë duke kryer seks në hotel, goditet rrjeti i prostitucionit në Tiranë, 6 në pranga

Policia e Tiranës ka kapur në flagrancë në një hotel, anetaret e ...