FIFA i jep një lajm të keq Shqipërisë

Kombëtarja shqiptare ka humbur edhe 4 pozicione në klasifikimin e FIFA-s.

Në klasifikimin për muajin shkurt, Shqipëria renditet në vendin e 55-të. Ndeshjet e Kupës së Afrikës ndikuan në këtë rënie, pasi skuadrat pjesëmarrëse në këtë aktivitet ngjitën shkallët në këtë renditje.

Nga rivalët e Shqipërisë në kualifikueset e Kupës së Botës 2018 u rritën me një pozicion vetëm Italia dhe Lihtenshtejni, Spanja nuk ka ndryshuar nga muaji i mëparshëm, ndërsa Izraeli dhe Maqedonia janë në rënie.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Mbytën” Anglinë me kokainë, 9 shqiptarët “ia hedhin” me 45 vite burg (Emrat)

Nëntë shqiptarë, të akuzuar për shpërndarje kokaine në Britani janë dënuar me ...