Kapen 14800 euro false në Elbasan, bëni kujdes nga mashtrimi

Një 26 vjeçar u arrestua nga policia në Elbasan, pasi u kap me 14.800 euro, të cilat dyshohet se janë false. Në pranga përfundoi Tafil Murati, banues në këtë qytet.

“Arrestimi i tij u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga efektivat e policisë në Lagjen ‘’5 Maji’ ’iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 14.800 euro nga të cilat një kartëmonedhë 50 euro dyshohet se është e falsifikuar”, deklaroi policia lokale ne Elbasan.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale “Falsifikimi i monedhave” dhe ‘’Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë’’.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vdes në spitalin e burgut i dënuari me 22 vjet heqje lirie për vrasje

Një person i dënuar ka humbur sot jetën në spitalin e burgut ...