Ermal Meta në Sanremo 2017, ja ku vend u rëndit

Francesco Gabbani është fituesi i festivalit Sanremo 2017 në Itali me këngën “Occidentali’s Karma”. Ndërsa, shqiptari, Ermal Meta, ka mundur të pozicionohet në vendin e tretë me këngën “Viettato Morire”, një këngë kushtuar dhunës ndaj grave. Në vendin e dytë është renditur Fiorella Mannoia me këngën “Che sia Benedetta”.
Talenti muzikor i kantautorit shqiptar me origjinë nga Fieri i ka dhuruar këngë të sukeseshme këngëtarëve si Francesco Renga, Annalisa, Giusy Ferreri, Patty Pravo, Mengoni e Lorenzo Fragola, por sot në veshjen e një solisti bind më shumë.
Kënga e tij vlerësohet nga juria e gazetarëve si teksti më i mirë i “Sanremo 2017”, por dhe stili i tij në veshje është nga më të vlerësuarit për elegancë e origjinalitetin e ngjyrave dhe të detajeve.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Xhihani i “Fate të Kryqëzuara” shtrohet me urgjencë në spital

Aktori i dashur, Erkan Petekkaya, është shtruar me urgjencë në një spital ...