E pabesueshme! Momenti i vrasjes së ambasadorit rus shpallet fotoja më e mirë e vitit në media

E pabesueshme por e vërtetë! Momenti i vrasjes së ambasadorit rus, është shpallur fotoja më e mirë e vitit në media. Fotografi i prestigjiozes Associated Press, Burhan Ozbilici, fitoi çmimin për fotografinë më të mirë në konkursin e “World Press Photo”.

Ai u vlerësuar për shkrepjen në momentin kur u vra ambasadori rus në Ankara nga një pjestar i forcave policore të Turqisë, i cili ishte rekrutuar nga grupi terrorist Al Nusra.

“E kisha shumë të vështirë ta bëja këtë fotografi, ishte shumë e rrezikshme por në të njëjtën kohë kam kuptuar se ajo ishte një histori shumë e rëndësishme”, ka thënë Ozbilici.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Drogë, pije alkolike dhe seks, ja festa e çmendur e studentëve pranë policëve(Foto +16)

Pushimet verore kanë nisur në SHBA dhe Meksikë, bashkë me këtë stinë ...