E pabesueshme, 64-vjeçarja në Spanjë lind binjakë (Video)

Mrekullitë egzistojnë! Të paktën kështu na tregon historia e 64-vjecares nga Spanja. Në në veri të Spanjës, një grua 64 vjeçare ka lindur për herë të parë në jetën e saj, dhe një bekim i dyfishtë ka qenë lindja e dy binjakëve.
Mediat spanjolle shkruajnë se gruaja ngeli shtatëzënë pasi iu nënshtrua fertilizimit in vitro në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ndërsa binjakët, një vajzë dhe një djalë, lindën me operacion në Spanjë
Mjekët raportojnë se nëna dhe fëmijët gëzojnë shëndet të plotë, edhe pse është e rrallë dhe se është e vështirë lindja në këtë moshë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Një lutje për jetë, 25-vjeçari ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për operacionin e kushtueshëm

Një djalë 25-vjeçar i quajtur Haki Shehu ka nevojë për ndihmën e ...