Dyshohet për trafikim prostitucioni në Holandë, pranga 37-vjeçarit nga Berati

Një 37-vjeçar është arrestuar nga policia e Beratit pasi dyshohet për trafik të qënieve njerëzore drejt Hollandës.
Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se i arrestuari është shtetasi Emiljano Stafa, 37-vjeç, banues në Tiranë dhe akuzohet se ka trafikuar për qëllime prostuticioni në Hollandë një 24-vjeçare nga Berati.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprën penale “Trafikimi i personave të rritur.”

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pronarja i bëri ftesë klientëve për seks me kamarieren, ja si u zbulua rrjeti i prostitucionit

Pronarja e një lokali në rrugën Tiranë- Elbasan, shtetësja Abibe Sh, 50-vjec ...