Dyshimet e ekspertëve/ Ky është shkaku i krimit të pasionit në Fier

Të tjera detaje për vrasjen e dyfishtë në Fier, ku Drini Derveni vrau të dashurën e tij, Ermira Dushi dhe më pas edhe veten.

Ekspertët e grupit hetimor thonë për “Panorama” se gruaja, nënë e një vajze 6-vjeçare mund të ishte shtatzënë.

Dyshimet sipas ekspertëve nga grupi hetimor vijnë pas një këqyrjeje paraprake të trupit të viktimës.

Sipas tyre, dyshohet se ajo është disajavëshe shtatzënë, por ky mbetet vetëm dyshim. “Duhet të presim një përgjigje përfundimtare nga ana e mjekësisë ligjore, që na vjen ditën e hënë”- thonë burimet.

Ndërkaq, policia zyrtarisht hedh poshtë mundësinë e vrasjes nga persona të tjerë, duke thënë se tashmë nuk ka asnjë dyshim. Derveni ka vrarë Ermirën dhe pastaj veten.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Dekriminalizimi, hapen 40 dosje të reja, në hetim edhe një zyrtar i lartë

Prokuroria e Tiranës ka regjistruar 40 procedime penale për zyrtarë të ndryshëm ...