Dy termete “lëkundin” Shqipërinë e Mesme

Dy termete jane regjistruar me 1 shkurt 2017 ne Shqiperine e Mesme.

Njeri termet ka qene ne jug te Ballshit me fuqi 2.8 balle ndersa tjetri ka rene ne juglindje te Cerrikut, me fuqi 2.4 balle.
Lekundje jane regjistruar edhe ne zonen e Beratit por ende nuk ka konfirmim per kete fenomen ne kete zone diten e sotme, pas termeve te forta qe rane atje javen qe shkoi.
Data: 1/02/2017
Ora: 19:49:15

Magnitude=2.8
Place: 3km Jug Ballsh
Thellësia: 3 KM
Data: 01/02/2017
Ora: 02:19:05

M=2.4
Gostime, 6 Km J-L Cerrik
Thellësia: 13 KM

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

I gjenden 1.3 kg kanabis dhe 8550 fara në banesë, arrestohet 37- vjeçari nga Lushnja (Foto)

Policia e Lushnjes ka arrestuar një 37-vjeçar pasi në banesën e tij ...