Kur i madhi Dritëro Agolli ia merrte këngës popullore

Dritero Agolli ishte nje shkrimtar i madh por edhe nje njeri i madh dhe nje shqiptar i madh.

I dashur gjithnje me njerezit e thjeshte dhe me “gurren popullore”, shkrimtari eshte fiksuar ne kete video teksa kendon me miqte e tij kenge popullore ne nje takim vite me pare.

“E gjeta kete “kengez “, ne arkivin e kameramaneve te Tv Korces !
Mes devollinjve te tij, te dashur…por ishte edhe gjysem kolonjar .
Te kendofte shpirti, aty ku prehesh, o ati yne shpirteror!”, shkruan Muharrem Meko, qe ka publikuar videon.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

FOTO/ Ky është personazhi që futi në sherr Bashën me Fevziun: Pse ika nga PS

Ai quhet Leonardo Nika dhe pretendon se ka qenë anëtar i Partisë ...