EMRI/ Tenton të djegë me benzinë nënën e tij, bie në pranga 32 vjeçari në Korçë

Një i ri ka rënë në pranga pasi ka tentuar të djegë me benzinë nënën e tij pas një konflikti për motive të dobëta.

Policia bën me dije se në pranga ka rënë Emiljan Tushini, 32 vjeç, banues në Korçë (i dënuar më parë për veprat penale: “Vjedhja” dhe “Plagosje e lehtë me dashje”).

LEXO EDHE:  E rëndë në Gjirokastër, 59-vjecari gjendet i vetëvrarë, cfarë po fsheh policia?!
Kliko per me shume info

Arrestimi i tij u bë pasi më datë 13.02.2017, në lagjen nr. 8 në Korçë, në banesë dyshohet se ky shtetas pas një konflikti për motive të dobëta me nënën e tij shtetasen M.T, 52 vjeç, i ka hedhur kësaj të fundit lëndë djegëse (benzinë) në trup dhe më pas i ka vënë flakën.

Për pasojë shtetasja M.T, ka pësuar djegie trupore dhe është transportuar për ndihmë mjekësore në Spitalin Rajonal të Korçës, ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

LEXO EDHE:  Abuzoi me tenderat e ushqimeve, Prokuroria kërkon 5 vite burg për Artur Zoton

Emiljan Tushini, është larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes, por falë veprimeve të shpejta e të mirëkoordinuara të shërbimeve policore, u bë e mundur kapja dhe arrestimi i tij, si i dyshuar për veprën penale : “Vrasja për shkak të marrëdhënieve familjare, e mbetur në tentativë” parashikuar nga nenet 79/c dhe 22 të Kodit Penal. Materialet proceduroale iu referuan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë, për hetime të mëtejshme.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here