Detajet e reja, “duam 50 mijë euro ose…”, si e gjobisnin biznesmenin

Zbardhen detaje të reja në lidhje me gjobëvënien e ndodhur në Fier.

Dy autorët e krimit i kishin marrë të dëmtuarit prej kohësh mbi 30 mijë euro, por nuk iu mjaftuan. Ditën e sotme, Policia e Fierit deklaroi se ka arrestuar dy gjobëvënës ndaj një biznesmeni.

Kliko per me shume info

Në pranga gjatë operacionit të koduar “Dermenasi” kanë përfunduar Nezir Bullaku, 48 vjeç, i dënuar më parë për vrasje në tentativë dhe Afrim Berisha.

Kohët e fundit ata kishin kërcënuar sërish biznesmenin E.R, ndërsa i kërkonin 50 mijë euro. Në momentin e arrestimit atyre i’u sekuestrua një shumë prej 3000 eurosh, të cilën sapo ia kishin marrë nga biznesmeni.

Gjatë arrestimit policia gjeti dhe disa aparate celular të përdorur nga të dyshuarit dhe një karikator arme zjarri pistoletë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here