Dështon seanca ndaj Tom Doshit, shkak mungesa e anëtares së trupit gjykues

Në Gjykatën e Lartë ka dështuar seanca e radhës ndaj deputetit Tom Doshi, për shkak se një anëtare e trupit gjykues ka dhënë dorëheqjen.

Deputeti Tom Doshi, i cili akuzohet për “kallëzim të rremë” ishte i pranishëm në seancë. Sot pritej të vendosej nëse Doshi do të gjykohej i vetem apo me të akuzuarit e tjerë, Durim Bamin dhe Mark Frrokun.

Kjo situatë u krijua pasi një anëtare e trupit gjykues ka dhënë dorëheqjen.

Mirëpo, seanca ka dështuar pasi gjyqtarja Mirela Fara e cila ishte pjesë trupi gjykues pak ditë më parë ka dhënë dorëheqjen për shkak të mos deklarim të pasurisë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rrëfimi/ Trafiku i armëve Serbi-Shqipëri-Greqi, ja çfarë tha gjermanja nga burgu

Një rrëfim është bërë nga gjermanja për trafikimin e armëvë të linjës ...