Dërgohet për ekzaminim në spital, Emiljano Shullazi: Jam sëmurë

Ditën e sotme, Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve ka shoqëruar në spital për ekzaminim Emiljano Shullazin. Kjo ka qenë një kërkesë nga vetë Shullazi, i cili pretention se është i sëmurë.
Prej 3 javësh shullazi refuzon të jetë i pranishëm gjatë dëshmisë së Ylvi Beqajt, dëshmitari kyç që e akuzon për gjobëvënie.
Seanca ndaj Emiljano Shullazit është parashikuar sot në orën 13:00
Shullazi ndodhet në qelitë e paraburgimit bashkë me pjestarët e tjerë të bandës, Blerim Shullazin e Gilmando Danin.
Ata janë arrestuar më 17.04.2016, sepse në bashkëpunim me njëri-tjetrin dhe me persona të tjerë në kohë dhe qytete të ndryshme, ata akuzohen se kanë shtrënguar nëpërmjet kanosjes për dhënien e pasurisë në mënyrë të padrejtë biznesmen të ndryshëm”

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Prokurori: 20–vjeçari italian nuk u vra nga shqiptarët…!

Ne ndryshim nga sa u raportua deri më tani nga mediat italiane, ...