Manchester City, ofertë të çmendur për Dele Alli

Manchester City është duke e përgatitur një super-ofertë për yllin e Tottenhamit, Dele Alli.

Mediat britanike shkruajnë se ‘qytetarët’ janë duke përgatitur një ofertë të madhe për Alli, i cili është duke bërë një sezon mjaft të mirë tek ‘Spurs’.

Trajneri i Cityt, Pep Guardiola është i ngazëllyer me performancën e anëtarit te Tottenhamit, për të cilin thuhet se City është gati t’i investojë më shumë së 90 milionë euro.

Ndryshe, lojtari kërkohet edhe nga tre gjigantët tjerë evropiane, Real Madrid, Barcelona dhe PSG.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

FIFA i paguan 1 milionë euro për shkak të lëndimit

Operacioni i ligamenteve të gjurit për shkak të lëndimit të rëndë në ...