Debat i ashpër, Ristani i ngre zërin Ulsi Manjës dhe e ofendon: Papagall

Ditën e sotme gjatë diskutimeve për betimin e djalit të ish-Kryeministrit, nënkryetari i këtij komisioni Arben Ristani debatoi ashpër me deputetin e PS-së Ulsi Manjën.
Në momentin që Manja lexoi tekstin e betimit që duhej të përsëritej nga Shkëlzen Berisha, Ristani ndërhyri duke thënë që Taulant Balla nuk mund ta drejtonte komisionin, pasi sipas tij, është në konflikt të hapur interesi.
Po ashtu, Ristani ashpër ndaj Ulsi Manjës, që përsëriti dy herë tekstin e betimit. Situata u tensionua kur Ristani e quajti “papagall” deputetin e PS-së Ulsi Manja.

Debati mes të dyve u zhvillua në momentin që djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzeni nuk pranonte të dëshmonte para Taulant Ballës, por donte që komisionin ta drejtonte Ulsi Manja.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shpërthen Paloka: LSI duhet të largohet nga Rama që të shpëtojë veten

Një thirrje vjen nga Edi Paloka për LSI-në. Në ditën e 33 ...