Zbulohet çmimi i modelit super-sportiv “Benz-Mercedes AMG E63”

Gjiganti gjerman i makinave, Mercedes-Benz ka zbuluar çmimin e AMG E63 4MATIC+.

Njoftohet se çmimi fillestar i këtij modeli do të jetë 92 mijë euro.

Motorin AMG E63 e ka 4.0 litërsh twin-turbo V8, i cili prodhon 563 kuaj fuqi, ndërsa modeli më i shpejt i versionit të ri E63 ‘S’ do të ketë motorin e njëjtë 4.0 litërsh por që prodhon 604 kuaj fuqi dhe do të kushtojë rreth 104 mijë euro.

Modeli standard i E63 shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra në orë e arrin për 3.5 sekonda, para se ta arrij shpejtësinë maksimale prej 296 kilometra në orë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Testet bërthamore, dalin videot që SHBA do të donte të mos publikoheshin kurrë

Testet bërthamore të drejtuara nga amerikanët gjatë viteve 1945 dhe 1962 do ...