Cmendet moti në Emiratet Arabe, ndodh ajo që nuk ishte parë kurrë

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) janë goditur nga njëri nga motet më të ftohta në vitet e fundit, i cili i ka mahnitur vendasit që janë mësuar të shohin borë shumë rrallë.

Temperaturat kanë rënë deri në -5C në Ras Al Khaimahin malor gjatë fundjavës, duke e lënë të mbuluar deri në 10 centimetra në borë rajonin që zakonisht është i nxehtë dhe thatë, njofton Qendra Kombëtare e Meteorologjisë dhe Sizmologjisë e EBA-së.

Fotografi dhe video të borës, dordolecëve të borës dhe qytetarëve i kanë mbushur rrjetet sociale.

Zakonisht bora bie mbi rajonin malor Ras Al Khaimah, por shumë rrallë herë bie shumë borë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Studiuesit flasin/ Vendosni pak parfum në kërthizë, e pabesueshme ajo që ndodh

Parfumi në kërthizë? E kishit dëgjuar këtë më parë? Sipas studimeve, kjo ...