Drogë dhe seks. Shkatërrohet banda shqiptare, ja kush ishte “bossi”

Policia italiane ka shkatërruar sot një bandë shqiptare që merrej me trafikimin e drogës.

Organizata shqiptare e trafikimit të kokainës ishte e shpërndarë mes Busto Arsizio, Castellanza e Legnano-s në Itali.

Në pranga kanë rënë 4 shqiptarë, të gjithë korrierë droge në shërbim të organizatorit kryesor, Endri Colai, 28 vjeç, i arrestuar një muaj më parë.

Shpërndarësit shqiptarë të drogës në Itali u takonin me klientë të cilët vinin me tren nga Milano. Mësohet se kjo organizatë trafikonte edhe femra për prostitucion.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Dekriminalizimi, hapen 40 dosje të reja, në hetim edhe një zyrtar i lartë

Prokuroria e Tiranës ka regjistruar 40 procedime penale për zyrtarë të ndryshëm ...