Biseda telefonike Trump – Erdogan, për cfarë do të flasin liderat e SHBA-së e Turqisë?!

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump do të zhvillojë një bisedë telefonike me presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan.

Lajmi është bërë me dije nga presidenca turke dhe thuhet se do të ketë një bisedë duke mos dhënë më shumë detaje.

“Tashmë që Shtetet e Bashkuara kanë një administratë të re, presidenti ynë do të ketë një takim gjatë ditëve të ardhshme. Do të ketë një telefonatë mes z.Erdogan dhe z. Trump”, thuhet në njoftim.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Deklarata/ “Nëse Rusia nis luftë në Ballkan, NATO nuk qëndron indiferente”

Ballkani Perëndimor ka për NATO-n një rëndësi strategjike. Përgjegjësi i rajonit në ...