Barcelona “luan tenis” me Alaves, merr kreun

Barcelona e ka dërrmuar Alvesi-n, duke e mposhtur në udhëtim me rezultat të thellë 6-0, të shtunën në javën e 22-të të La Ligës.

Kampionët në fuqi të Spanjës, janë treguar ekip shumë më i fortë se nikoqirët, duke marrë edhe tri pikë të mëdha në garën për kreun e tabelës.

Luis Suarez (37’, 68’), Neymar (40’), Messi (59’), Alexis (63’ autogol) dhe Rakitiç (65’) shënuan për fitoren e ‘Blaugranave’.

Pas kësaj fitore, Barcelona merr kreun e tabelës më 48 pikë, dy më shumë së Real Madridi, e cila ka dy ndeshje me pak dhe që sonte luan në udhëtim tek Osasuna. KosovaPress

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Hysaj figurë të keqe në Itali, zhgënjen skuadrën e tij

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj është një nga më të mirët ...